Весільна сукня в українському стилі

Серед українського народного одягу найбагатше оздобленим було святкове вбрання наречених. Для весільної вишитої сорочки використовували найтонше старанно вибілене полотно. Прикраси, візерунки, барви, – все підкреслювало небуденність одягу. Кілька століть наречені йшли під вінець у вишиванках, та згодом з’явилась мода на білосніжні весільні сукні. Коли саме?

Вважається, що наречена почала одягати на весілля білу сукню в середині XVII ст. завдяки королеві Вікторії (це саме на її честь епоха отримала назву «вікторіанська»). За іншою версією, ця мода була введена ще раніше Анною Австрійською. До неї наречені одягали рожеві весільні сукні, але Анна вийшла у білій, і це було настільки красиво, що всі дами вищого світу Франції, а згодом і Англії, Іспанії, Португалії почали брати з неї приклад.
У нас біла весільна сукня в ужиток увійшла тільки в середині ХХ ст.

У нашому ХХІ ст. з’явилась мода прикрашати білу весільну сукню рожевими чи блакитними квітами, з’явилися кремові та навіть червоні сукні, кидаючи виклик традиційній символіці, адже біла весільна сукня символізує чистоту і скромність нареченої.

Поряд із цим поширилась мода вносити у сучасне весілля частину українського традиційного стилю, найбільш поширеним виявом якого є дружки у народному одязі (вишиванка, червона спідниця та чобітки, на голові – віночок). Дуже цікавим варіантом є також, коли усі гості приходять на весілля у вишитих сорочках, тоді й наречені одягають вишиванки.

Найбільш прогресивні молодята, які тяжіють до українських традицій, пішли ще далі – вони прагнуть одружуватися в одязі сучасного крою, прикрашеному вишивкою. Одяг молодого і молодої може мати спільні елементи вишивки або бути пошитим із однієї тканини. Такі комплекти володіють особливим шармом.

Буде доречним також згадати про українську символіку, що завжди присутня на весільному одязі:

  • символ «дерево життя», який зображується у формі листя, квітів та/або гілок
  • «виноград» — символ добробуту, щасливого одруження
  • «барвінок» — символ немеркнучого життя
  • «мак» символізує красу, молодість
  • «калина» — символ любові, щастя, здоров’я, багатства, краси та надії.
На фото весільні сукні в українському стилі від Оксани Полонець
Отримуй матеріали блогу на електронну пошту!
Читай їх першим!