Закохана у валяння

Брошка "Червоний мак"

Валяння шерсті

Ви бачили в рукодільному магазині моток шерсті, але не уявляєте як до нього підступитися? Тоді наступна розповідь для вас!

Валяння шерсті дуже цікава техніка, з цього чудового матеріалу можна зробити багато цікавих речей – можливості практично безмежні. Наталя займається валянням шерсті вже більше 2 років. Навчалася не без допомоги інтернету. Тут можна знайти відео- та фото- майстер-класи, спитати поради на форумах, а також замовити всі необхідні матеріали та інструменти.

Щоб навчитися валяти такі чудові шерстяні речі знадобиться не один день кропіткої праці, та якщо у вас є бажання, то ви обов’язково прийдете до наміченої цілі. Також потрібно запастися терпінням та навіть фізичною силою (щоб виготовляти великі речі – шарфи, сумки).

Сумка-клатч "Братчики"

У роботах Наталі переважають квіткові мотиви, ідеї для яких вона черпає із природи. На створення нових валяних виробів надихають також роботи інших майстрів, зокрема, Наталя велика прихильниця Вікторії Козирь (м. Москва) – вона справжній художник і чудова людина.

Як валяти шерсть?

З мотка вовни відриваються шматочки, розкладаються в певному порядку, потім шерсть валяється за допомогою гарячої води, мила і рук, – це мокре валяння, і за допомогою спеціальних голок, – це сухе. Мокре валяння більше підходить для виготовлення великих речей.

Лляний палантин "Соняшники"

Як доглядати та як носити вироби зваляні з шерсті?

Шерстяні прикраси та сумки можна носити в будь-яку пору року. Влітку і навесні носять шпильки, обручі. Щодо шарфів: взимку носять вовняні, влітку і навесні – лляні та бавовняні з аплікаціями з вовни. Брошки, в основному, одягають на піджаки, пальто, светри.

Не бійтеся потрапити під дощ – прикраса не зіпсується. Повсть (войлок) можна прати в теплій воді з додаванням засобів для шерсті.

Виріб із шерсті стане чудовим подарунком до будь-якого свята, особливо його оцінять прихильники ручної роботи. Кожна така річ оригінальна та неповторна.

Автор валяних виробів із шерсті Наталія Іванченко

Усі нові статті прямо тобі на пошту!

Твій e-mail